jedno z pięter w villi w Borgomaro

Lokalizacja: Borgomaro / Liguria (Włochy)

Powierzchnia: ca. 270 mkw + 60 mkw

CENA:

Trzecie piętro: (60 mkw)
50.000,00 EUR

Drugie piętro: (270 mkw):
270.000,00 EUR

Można kupić oba 🙂


O
pis obiektu:

Ta elegancka rezydencja znajduje się na skraju miasteczka Borgomaro z widokiem na malownicze Starege Miasto, rwący potok Impero i szeroką dolinę porośniętą drzewami oliwnymi. Początki tej dostojnej budowli sięgają renesansu. Była to rezydencja, Palazzo, jednego z najbogatszych rodów Borgomaro.

W budynku panuje wyjątkowa atmosfera, można poczuć urok i bogactwo dawnych czasów, na ścianie salonu króluje herb rodziny. Ten dom to marzenie dla wszystkich, którzy kochają sztukę i architekturę.

Nieruchomość składa się z 3 poziomów, obiekty na sprzedaż znajdują się na drugim i trzecim piętrze.

Mieszkanie na 2 piętrze jest już odrestaurowane i może zostać natychmiast zamieszkane. Wszystkie ściany są ozdobione freskami z 18 wieku, sam salon ma prawie 48 mq. Wysokość pomieszczenia wynosi około 4,5 m. Z salonu odchodzą gwieździście trzy sypialnie i kuchnia. Łazienka sąsiaduje z jednym z pokoi i jest równocześnie dostępna z balkonu. Do mieszkania należą jeszcze 2 pomieszczenia do remontu, które można przekształcić w np. w drugą łazienkę. Mieszkanie stało się kiedyś zbyt duże dla mieszkańców, więc część oddzielono. Pomieszczenia mogą zostać ponownie połączone . Całe piętro ma (mierzone wewnątrz) 270 mq.

Ostatnie piętro, liczy około 60 m kw. Ta część domu nie została jeszcze odrestaurowana i składa się z dwóch pomieszczeń z beczkwatymi, zabytkowymi sklepieniami i dużej otwartej loggii. Widok jest fantastyczny. Ta cześć domu może zostać łatwo połączona z mieszkaniem poniżej.

Można z łatwością korzystać z wyremonowanego mieszkania , ma ładną, funkcjonalną kuchnię, łazienkę i centralne ogrzewanie, a jednocześnie powoli remontować resztę.

Oczywiście przy kupnie dwóch poziomów, zniżka jest możliwa. Można też po prostu kupić tylko już gotowe mieszkanie. Wtedy cena jest naturalnie niższa.

Właściciel budynku ma firmę budowlaną, a dom jest od dawna w posiadaniu rodziny, więc można zlecić wszystkie prace remontowe.
W razie potrzeby można również kupić lub wynająć garaż w pobliżu domu.
W dolnej części budynku znajdują się dwa mieszkania, które są wykorzystywane przez właścicieli wyłącznie jako obiekty letniskowe, czyli że są stosunkowo rzadko zamieszkane.

Wyposażenie
Dom posiada elektryczność, wodę, ścieki, centralne ogrzewanie i telewizję satelitarną. Wszystko zostało już z odnowione. Zawór gazu znajduje się przy domu, wiec bez problemu można podłączyć dom do miejskiej sieci gazowej.

Wszystkie podłogi są pokryte wysokiej jakości, zabytkowymi płytkami, prawie wszystkie ściany z freskami, częściowo odrestaurowane, częściowo w oryginalnym stanie.

Dach nie jest izolowany, ale w bardzo dobrym stanie. Wszystkie zmiany wewnątrz nie wymagają pozwolenia Ochrony Zabytków. Zmiany na zewnątrz (fasada) muszą być zatwierdzone przez gminę.

Cena
Całe drugie piętro: już wyremontowane mieszkanie plus nieremontowana części = 270 mq, 270 000 euro
Trzecie piętro z loggią i wieżyczką 60 m kq, do remontu, 50 000 euro.

Lokalizacja
Miasto Borgomaro to doskonale zachowana średniowieczna osada pełne zabytkowych domów, które stoją w labiryncie krętych uliczek. Panuje autentyczna atmosfera, to nie „skansen” dla turystów, tu żyja i pracują bardzo sympatyczni ludzie.

Borgomaro znajduje się w Dolinie Maro, którą przecina rzeka Impero. Stosunkowo duże koryto jest porośnięte soczystą zielenią a potok tworzy falujący wodospad i romantyczne zatoczki. W lecie można pływać, jest to doskonałą alternatywą do plaży. Życie toczy się bardzo spokojnie, jest kilka małych sklepów, apteka, poczta, bar i restauracje . Ostatnio, został otwarty ekskluzywny hotel „Relais Maro”. Odleglość do Imperii wynosi 15 km, trasa przebiega częściowo dobrze rozwiniętą podobną do autostrady droga, dzięki czemu można być dość szybko na plaży.

%d bloggers like this: