nieruchomość do remontu w Villa Guardia – część 2

Lokalizacja: Villa Guardia / Liguria (Włochy)

Powierzchnia: 76 mkw

CENA: 35.000,00

Opis obiektu:

Historyczna, typowa dla Ligurii, kamienica stoi przy cichej ulicy w Villa Guardia z otwartym widokiem na wzgórza i morze. Nieruchomość jest do remontu, gdyż długo nie była zamieszkana.

W pomieszczeniach, czas się zatrzymał. To raj dla miłośników starych przedmiotów i dzieł sztuki. Mieszkanie jest wyposażone w zabytkowe meble, które mogą być sprzedawane razem z mieszkaniem. Na szczęście, nikt nie starał się modernizować obiektu w poprzednich dekadach. Wszystko jest jeszcze na etapie lat 30-tych, lub nawet wcześniej. Panuje tu niepowtarzalna atmosfera.

Mieszkanie ma około 76 metrów kwadratowych, znajduje się na drugim piętrze i ma dość nietypowy rozkład pomieszczeń. Oczywiście można połączyć pokoje, czy wyburzyć ściany działowe. We wnętrzu nie ma obowiązku przestrzegania reguł ochrony zabytków wnętrza.

Z klatki schodowej wchodzimy do jasnego pomieszczenia z wysokimi sufitami (3,10 m), gdzie można ewentualnie zainstalować kuchnię. Dalej, po prawej stronie jest na nieznacznie podwyższonym poziomie, mały pokój z wejściem po 3 schodkach. To jest stara kuchnia z pełni zachowanym paleniskiem, gdzie od lat gotowano na otwartym ogniu. Coś dla miłośników historii, małe muzeum …

Następnie z pierwszego pomieszczenia wchodzimy to tak zwanej „sala” rodzaj salonu z kominkiem. Stąd jest dostęp do loggii z dużymi oknami i pięknym widokiem na dolinę. Dom jest najwyższy w okolicy, nic nie zasłania widoku. Okna mogą zostać zachowane lub usunięte. Po usunięciu okien można zbudować piękny zadaszony taras. Dach nad loggią musi zostać odnowiany, lub całkowicie usunięty aby stworzyć otwarty taras. W tym przypadku trzeba starać się w gminie o pozwolenie na budowę.

To mieszkania należy również dodatkowe pomieszczenie na półpiętrze do którego wchodzimy z klatki schodowej. Tu znajduje się obecnie druga kuchnia. W tym miejscu można ewentualnie urządzić dodatkową sypialnię lub pokój gościnny z łazienką.

Na parterze znajduje się dodatkowe pomieszczenie „magazzino”, idealne na skład, magazyn czy piwnicę.

Na pierwszym piętrze znajduje się kolejny lokal na sprzedaż: http://domyza1euro.pl/2019/09/20/nieruchomosc-do-remontu-w-villa-guardia/

Oba obiekty mogą być zakupione razem.

Wyposażenie
Dom posiada instalacje elektryczną i wodną jest podłączony do kanalizacji. Wszystkie instalacje powinny zostać odnowione.

Wszystkie okna i drzwi są dobrze zachowane i funkcjonują, płytki są w dobrym stanie. Radziłabym tak remontować, aby zachować jak najwięcej dawnej substancji.

Dach musi być w części wymieniony,

Powierzchnia do zamieszkania 76 m2 plus „magazzino” 17 m2.

Lokalizacja
Sympatyczna miejscowość Villa Guardia znajduje się niedaleko Imperii pośród gajów oliwnych. To jest bardzo spokojne miasteczko, tutaj czas zdaje się stać w miejscu. Jest to idealne miejsce, aby cieszyć się ciszą i odpocząć od codziennego stresu.

Wokół domu są tylko małe uliczki. Jeżeli posiadają Państwo mały samochód, można łatwo podjechać pod sam domu. Sąsiedzi są bardzo przyjaźni i pomocni. Poniżej domu na głównej ulicy znajduje się mały bar. Idealne miejsce na filiżankę kawy czy kieliszek wina. W sąsiedniej wiosce Villa Viani jest tez mały sklep. Tu znajda Państwo lokalne produkty, ser, chleb i wszystko co niezbędne. Te dwie miejscowości Villa Guardia i Villa Viani zrosły się razem, tylko mieszkańcy wiedzą, gdzie przebiega stara granica.
W odległości około 3 km na drodze do plaży znajduje się nieco większe miasteczko Pontedassio : kilka barów, restauracji, sklepów spożywczych, apteka, poczta. Na skraju Pontedassio, przy trasie SS 28, znajduje się duże centrum handlowe : supermarket „Benet” bardzo dobrze zaopatrzony , otwarty także w niedzielę.

Najbliższe plaże znajdują sią Imperia-Oneglia, Imperia-Porto Maurizio lub trochę dalej w Diano Marina.

%d bloggers like this: