nieruchomość do remontu w Villa Guardia – część dolna

Lokalizacja: Villa Guardia / Liguria (Włochy)

Powierzchnia: 95 mkw

CENA: 65.000 euro

Opis obiektu:

Historyczna, typowa dla Ligurii, kamienica stoi przy cichej ulicy w Villa Guardia z otwartym widokiem na wzgórza i morze. Nieruchomość jest do remontu, gdyż długo nie była zamieszkana.

W pomieszczeniach, czas się zatrzymał. To raj dla miłośników starych przedmiotów i dzieł sztuki. Mieszkanie jest wyposażone w zabytkowe meble, które mogą być sprzedawane razem z mieszkaniem. Na szczęście, nikt nie starał się modernizować obiektu w poprzednich dekadach. Wszystko jest jeszcze na etapie lat 30-tych, lub nawet wcześniej. Panuje tu niepowtarzalna atmosfera.
Wszystkie okna i drzwi zostały zachowane, podobnie jak wszystkie płytki podłogowe z terakoty .

Najpiękniejszym motywem są bardzo dobrze zachowane freski na ścianach i sufitach niemal we wszystkich pokojach.

Mieszkanie o powierzchni około 95 metrów kwadratowych znajduje się na pierwszym piętrze i ma nieco nietypowy rozkład pomieszczeń. Naturalnie, można inaczej łączyć pokoje i zburzyć ściany działowe.

Z klatki schodowej wejście prowadzi do pokoju z pięknymi dużymi oknami, stąd w prawo znajduje się jasna sypialnia, również z oknami z żeliwną balustradą.

Druga część mieszkania jest dostępna od klatki schodowej, tu znajduje się przestronny salon z motywami kwiatowymi na ścianach i słonecznym balkonem. Za salonem znajduje się kolejna sypialnia z pięknymi freskami na ścianach i suficie. Obok salonu znajduje się następna sypialnia.

Przestronna łazienka jest dostępna tylko bezpośrednio z klatki schodowej. Łazienka funkcjonuje, jednak wymaga remontu. Nie jest to najnowszy standard.
Wysokość sufitu w mieszkaniu waha się od około 3,10 m do około 3,60 m, częściowo są to dobrze zachowane, typowo liguryjskie sklepione sufity.
Kuchnia musi zostać zainstalowana. Mieszkania „sopra” i „sotto” były kiedyś połączone, kuchnia znajduje się na następnym piętrze.

Do mieszkania należy jeszcze duża piwnica (Magazzino) na parterze domu, a także ogród. Ten znajduje się około 30 metrów od domu, za rogiem. Jeżeli są Państwo za pasjonowanymi ogrodnikami, możecie dodatkowo dokupić ogród warzywny.
Nieruchomość ta jest idealna dla architektów i projektantów, którzy doceniają zabytkowa strukturę i odważą się zrealizować ten projekt.

Na drugim piętrze znajduje się mieszkanie:

nieruchomość do remontu w Villa Guardia – część 2

oba obiekty można oczywiście kupić razem i dowolnie podzielić.

Wyposażenie
W domu jest prąd, woda, kanalizacja. Wszystkie instalacje musza być zmodernizowane i doprowadzone do aktualnego standardu.
Wszystkie historyczne okna i drzwi funkcjonują, wszystkie płytki podłogowe są dobrze zachowane.

Powierzchnie: powierzchnia mieszkalna wynosi 95 metrów kwadratowych plus magazzino (piwnica) ok. 17 metrów kwadratowych.

Lokalizacja
Sympatyczna miejscowość Villa Guardia znajduje się niedaleko Imperii pośród gajów oliwnych. To jest bardzo spokojne miasteczko, tutaj czas zdaje się stać w miejscu. Jest to idealne miejsce, aby cieszyć się ciszą i odpocząć od codziennego stresu.

Wokół domu są tylko małe uliczki. Jeżeli posiadają Państwo mały samochód, można łatwo podjechać pod sam domu. Sąsiedzi są bardzo przyjaźni i pomocni. Poniżej domu na głównej ulicy znajduje się mały bar. Idealne miejsce na filiżankę kawy czy kieliszek wina. W sąsiedniej wiosce Villa Viani jest tez mały sklep. Tu znajda Państwo lokalne produkty, ser, chleb i wszystko co niezbędne. Te dwie miejscowości Villa Guardia i Villa Viani zrosły się razem, tylko mieszkańcy wiedzą, gdzie przebiega stara granica.

W odległości około 3 km na drodze do plaży znajduje się nieco większe miasteczko Pontedassio : kilka barów, restauracji, sklepów spożywczych, apteka, poczta. Na skraju Pontedassio, przy trasie SS 28, znajduje się duże centrum handlowe : supermarket „Benet” bardzo dobrze zaopatrzony , otwarty także w niedzielę.

Najbliższe plaże znajdują sią Imperia-Oneglia, Imperia-Porto Maurizio lub trochę dalej w Diano Marina.

%d bloggers like this: