budynek gospodarczy w gaju oliwnym – do remontu

Lokalizacja: Pietrabruna / Liguria (Włochy)

Powierzchnia: 30 qm + 2500 qm Gaj oliwny

CENA: 38.000 euro

Opis obiektu:

Casone to ruina, którą można odbudować i minimalnie powiększyć. W okolicy Pietrabruna budowa nowego domu jest ze względu na ochronę środowiska i ochronę zabytków prawie niemożliwa, jedyna możliwością jest remont lub odbudowa starego domu na istniejących fundamentach. Budynek może zostać powiększony o około 25% objętości (nie powierzchni !). Obecnie jest to typowe tak zwane „casone” lub „rustico”: budynek gospodarczy w gaju oliwnym. Obiekt obecnie nie nadaje się do zamieszkania, nowy dom musi zostać odbudowany na starych fundamentach, charakter budynku (kształt okna, kształt dachu) musi zostać zachowany.

Budynek znajduje się w pięknym miejscu, w gaju oliwnych z widokiem na dolinę i morze. Dom sąsiaduje z innym „rustico”, czyli małym kamiennym domkiem, który jest używany jako dom ogrodowy, magazyn na narzędzia i nie jest stale zamieszkany. Miejscowość Pietrabruna znajduje się w odległości około 5 minut spacerem. Droga, ścieżka jest pozostałością tak zwanej mulatiery. Do nieruchomości można również bez problemu dojechać samochodem drogą asfaltową z Pietrabruna. Jet to bardzo ważny aspekt, jeżeli chodzi o dowóz np. materiałów budowlanych. Do nieruchomość należy 2500 metrów kwadratowych gruntu obsadzonego wiekowymi drzewami oliwnymi.

Zapewniamy doradztwo w zakresie organizacji pracy i procedur administracyjnych.

Wyposażenie
W domu nie ma prądu, wody, kanalizacji i gazu. Przewody elektryczne i wodne przebiegają nie daleko i mogą być doprowadzone do domu. W przypadku kanalizacji można zainstalować biologiczną trójkomorową oczyszczalnię.

Lokalizacja
Pietrabruna znajduje się zaledwie 10 km od popularnej nadmorskiej miejscowości San Lorenzo al Mare w Ligurii, ca. 25 km od Sanremo. Ta magiczna miejscowość ma długą historię, której początki leżą w XII wieku. W centrum, zachowały się liczne średniowieczne budowle i barokowe kościoły. Turyści gubią się w labiryncie wąskich uliczek, schodów z krytymi przejściami, tzw, Caruggi. Mistyczna atmosfera oczarowuje. Tutaj czas stanął.

Wcześniej Pietrabruna była znana nie tylko dla uprawy oliwek, ale przede wszystkim z uprawy lawendy. Niestety, istnieje jeszcze tylko kilku producentów olejku lawendowego. Innym, znanym daleko poza granicę Pietrabruna produktem jest „Stroscia di Pietrabruna”. To bardzo szczególne ciasto jest pieczone w miejscowej piekarni i sprzedawane w sklepie obok. Proszę koniecznie spróbować!

We wsi znajdują się dwie restauracje: „Au Torciu” i „Cacciatori”, druga to również bar, centrum życia społecznego wsi. Tu można dobrze zjeść bo bardzo przystępnej cenie.

W Pietrabruna żyje paru spragnionych słońca imigrantów z Europy Północnej, niektórzy na stałe, niektóre tylko w sezonach wakacyjnych. Współżycie z miejscową ludnością funkcjonuje znakomicie. Pietrabrunesi są bardzo otwarci, przyjaźni i pomocni.

Najbliższy nadmorski kurort to San Lorenzo al Mare. Tu znajdą Państwo piękne piaszczyste plaże, za darmo! Nie trzeba płacić za wstęp, leżaki można wypożyczyć.

To małe miasteczko, z obsadzoną palmami promenadą, ma kilka dobrych restauracji, barów, sklepów i doskonałe lodziarnie. Z naszego wieloletniego doświadczenia, latami spędzaliśmy tu całe dnie, kiedy dzieci jeszcze były małe, mogę powiedzieć, że to bardzo sympatyczne miejsce i nawet w sierpniu łatwo znaleźć w parking. Stąd prowadzi – najdłuższa w Europie droga rowerowa „Pistaciclabile” zbudowana na starej linii kolejowej. Rowery można wypożyczyć w San Lorenzo, trasa jest całkowicie wolna od samochodów, znakomita i bezpieczna także dla dzieci.

%d bloggers like this: