nieruchomość w Pietrabruna

Lokalizacja: Pietrabruna / Liguria (Włochy)

Powierzchnia: ca. 90 qm

Pokoje: 4 pokoje, 2 kuchnie, 1 łazienka

Cena: 90.000 euro

Opis obiektu:

Nieruchomość znajduje się w zabytkowej, typowej liguryjskiej kamienicy na skraju starego miasta w centrum Pietrabruna,

Okazały dom składa się z 3 pięter, część na sprzedaż znajduje się na parterze. Dom został zbudowany na zboczu, pierwsze piętro należy do niemieckiej rodziny, jest to apartament wakacyjny. Drugie piętro należy do włoskiej rodziny i jest od czasu do czasu wynajmowane jako dom wakacyjny dla turystów.

Wejście jest na poziomie gruntu, wszystkie pokoje są na jednym poziomie, nie ma schodów, to rzadkość w Ligurii. Z wejścia wchodzimy bezpośrednio do bardzo dużego, okazałego salonu z wysokimi, pięknymi sklepionymi sufitami. Z salonu, zwanego „la sala”, odchodzą wszystkie pozostałe pomieszczenia. Po prawej znajdują się dwie małe sypialnie, każda z oknem z otwartym widokiem na dolinę. Po prawej jest nowa kuchnia i duża sypialnia z 2 oknami i widokiem na morze. Ta część domu została później zakupiona i niedawno odnowiona. Z tego powodu istnieje druga, stara kuchnia, która wciąż funkcjonuje. Ta znajduje sie w drodze na słoneczny, duży taras. Stąd mamy piękny widok na morze. Taras stoi od strony południowo-zachodniej. Obok kuchni znajduje się jasna łazienka z wanną. Łazienka funkcjonuje, ale nie spełnia współczesnych standardów.

Nieruchomość była do niedawna zamieszkana, nie ma wad strukturalnych, problemów z wilgocią itp. Można natychmiast zamieszkać. Oczywiście, przede wszystkim łazienka musi zostać zmodernizowana, ale można mieszkać w domu podczas fazy renowacji.

Nie można dojechać bezpośrednio do domu, ale do najbliższego parkingu jest tylko kilka metrów.

Wyposażenie
W domu jest prąd, woda, ścieki. Wszystko funkcjonuje, ale wymaga modernizacji: są grzejniki i terma gazowa, połączenie gazowe jest już zlokalizowane bezpośrednio w domu..

Wszystkie okna mają drewniane ramy, okna w nowo wyremontowanej części mają już podwójne szyby i nowoczesna izolację.

Lokalizacja
Pietrabruna znajduje się zaledwie 10 km od popularnej nadmorskiej miejscowości San Lorenzo al Mare w Ligurii, ca. 25 km od Sanremo. Ta magiczna miejscowość ma długą historię, której początki leżą w XII wieku. W centrum, zachowały się liczne średniowieczne budowle i barokowe kościoły. Turyści gubią się w labiryncie wąskich uliczek, schodów z krytymi przejściami, tzw, Caruggi. Mistyczna atmosfera oczarowuje. Tutaj czas stanął.

Wcześniej Pietrabruna była znana nie tylko dla uprawy oliwek, ale przede wszystkim z uprawy lawendy. Niestety, istnieje jeszcze tylko kilku producentów olejku lawendowego. Innym, znanym daleko poza granicę Pietrabruna produktem jest „Stroscia di Pietrabruna”. To bardzo szczególne ciasto jest pieczone w miejscowej piekarni i sprzedawane w sklepie obok. Proszę koniecznie spróbować!

We wsi znajdują się dwie restauracje: „Au Torciu” i „Cacciatori”, druga to również bar, centrum życia społecznego wsi. Tu można dobrze zjeść bo bardzo przystępnej cenie. Polecam!

W Pietrabruna żyje paru spragnionych słońca imigrantów z Europy Północnej, niektórzy na stałe, niektóre tylko w sezonach wakacyjnych. Współżycie z miejscową ludnością funkcjonuje znakomicie. Pietrabrunesi są bardzo otwarci, przyjaźni i pomocni.

Najbliższy nadmorski kurort to San Lorenzo al Mare. Tu znajdą Państwo piękne piaszczyste plaże, za darmo! Nie trzeba płacić za wstęp, leżaki można wypożyczyć.

To małe miasteczko, z obsadzoną palmami promenadą, ma kilka dobrych restauracji, barów, sklepów i doskonałe lodziarnie. Z naszego wieloletniego doświadczenia, latami spędzaliśmy tu całe dnie, kiedy dzieci jeszcze były małe, mogę powiedzieć, że to bardzo sympatyczne miejsce i nawet w sierpniu łatwo znaleźć w parking. Stąd prowadzi – najdłuższa w Europie droga rowerowa „Pistaciclabile” zbudowana na starej linii kolejowej. Rowery można wypożyczyć w San Lorenzo, trasa jest całkowicie wolna od samochodów, znakomita i bezpieczna także dla dzieci.

%d bloggers like this: